HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ

Anlayarak hızlı okunabilir mi?

Bir hızlı okuma programına katıldığınızda şunu görüyorsunuz. İnsan beyni dakikada en az 700 kelime girdisi yapıldığında onları anlayabilecek kapasitede imiş. Fakat göz kaslarımız çalıştırılmayıp tembel hale getirildiği için gözümüz dakikada 700 kelimeyi okuyamıyor imiş.

Burası ilginç. Eğer bazı egzersizleri her gün yarım saat ayırarak sabah akşam yaptığımızda göz kaslarımız gelişiyormuş. Ve aynı anda 3 kelimeyi hatta 5 kelimeyi görüp anlayarak okuyabilir hale geliyormuş. Normalde insanlar bir yazıyı okurken bir zum da bir kelime görür. Ama bu egzersizler ile göz kasları geliştirilerek bir zum da 3 veya 5 kelimeyi görüp anlayabilir hale gelebiliyormuşuz.

İşte bu hızlı okuma kurslarında bu göz egzersizleri yaptırılıyor. Göz kaslarınız gelişince de bir anda dakikada 200 kelime okuyabilirken 600 veya 700 kelime okuma hızına ulaşıyorsunuz. Bu ise deneme ve üniversite sınavında okuduğunu hızlı okuyup anlayarak 10 veya 20 dakika size kazandırmış oluyor. Bu sayede 5 veya 10 soru fazla çözüyorsunuz. Ve rakiplerinize ciddi fark atmış oluyorsunuz.

Ben böyle bir programa katıldım. Bu egzersizleri uyguladım. Sonra da zaman ayarlı sunum dosyaları yaptım. Toplam 16 tane egzersiz sunumu hazırladım. Zaten hepsi o kadar. Sunum dosyasını açtığınızda hiç bir şey yapmıyorsunuz. Sunum dosyalarının kendisi zaman ayarlıdır kendi kendine ilerlemektedir. Sadece tarif adilen şeyleri uygulayınız.

Yaptığım bu çalışmayı sizlere iletmenin iyi olacağını düşünüyorum. Hızlı okuma kurs programları yaklaşık 1000 lira ile 1500 lira arasındadır. Ve yaptıkları şeyler işte bu egzersizleri uygulamaktır.

Toplam 16 zaman ayarlı egzersiz dosyasından birincisini ücretsiz olarak indirip egzersizi kendinize uygulamak isterseniz TIKLAYINIZ

Eğer yaptığım bu çalışmama sahip olup göz kaslarınızı geliştirerek hızlı okuyabilir hale gelmek isterseniz HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ SETİMİN ücreti 50 liradır. Satın almak için öncelikle ZİRAAT BANKASI-TR 9200 0100 0036 4136 9903 5002-HASAN YENİYIL şeklinde olan hesabıma 50 lira parayı havale çektikten sonra 0 506 417 19 45 nolu telefonuma ”Adım soyadım ……….. dır. Hızlı okuma seti için 50 lira gönderdim. Parola.” cümlesini mesaj atınız.

.

Bir kaç dakika içinde

size gelen parola ile hızlı okuma egzersiz setini

bilgisayarınıza indirmek için

TIKLAYINIZ