SANAL MATEMATİK KİTABI NEDİR? NE DEĞİLDİR? NASIL SİPARİŞ VERİLİR? VE TÜM SORULARINIZIN CEVAPLARI.

ANASAYFA

İLETİŞİM


Bu sistem

Kolaydan zora giden

Toplam 30 aşamadan oluşan

 PowerPoint sunumlarından ibarettir.

Resme tıklayarak aşamaları görebilirsiniz.

SORU:1 

Bu sistemin bir kısmını bilgisayarımda canlı olarak uygulayabileceğim bir demosu var mı?

Sistemin dosyalarının nasıl çalıştığını uygulayarak görmek çok önemlidir. Bu yüzden sizin için bir DEMO sunum dosyası elbette ki hazırladık. Bilgisayarınızda PowerPoint programının yüklü olması şartıyla bu dosyayı bilgisayarınıza indirip incelemek için TIKLAYINIZ

Eğer yukarıdaki linke tıklayıp, indirip sonuna kadar incelemiş iseniz sistemin temel mantığını kavramışsınız demektir. Ve iyice anlamış olmalısınız ki bu sistem videolar topluluğu değildir. Ses olayı yoktur. PowerPoint sunum dosyalarından ibarettir. Sistem sizin parmaklarınızın ucundadır. Her basmanızda ekrana bir yeni şey gelir. Siz istemeden ve sağ ok tuşuna basmadan sistem ilerlemez. Başarılı olmanızın temel sebebi zaten bu olaydır. Anlamadan ilerletmezsiniz sistemi.

 

 

SORU:2 

30 aşama olan bu sistemin hangi aşamasında hangi konular var? Kaçar soru çözümü var? Ayrıntılı öğrenmemiz mümkün mü?

Elbette ki mümkün. Bu sorunuzun cevabını uzun uzun verdik. Sizin için bu ayrıntılar çok önemli olmalıdır. 30 aşama olan sistemimizin hangi aşamasında hangi konular var? Hangi aşamasında kaçar soru çözümü var? Bu sorularınızın cevaplarını öğrenmek isterseniz TIKLAYINIZ

SORU:3

Sisteminizi kısaca nasıl özetlersiniz?

Bu sistem iddialı bir sistem. Bu sistemde öğrenci daha aktiftir. Sağ oka basmadan yeni bilgi gelmez. Yani sürece katılmak zorundadır. Sürece katıldığımız bir eylemi, yalnızca izlediğimiz bir eyleme göre daha kalıcı öğreniriz. Zaten demomuzu indirip inceleyerek bu dediklerimizi siz de fark etmiş olmalısınız.

 

 

SORU:4

Konu anlatımını anlıyorum fakat testlerde yapamıyorum. Sebebi nedir?

Matematik konu anlatımı diğer derslere göre daha kısa sürer. Söz gelimi tarih dersinde Osmanlı Duraklama Dönemi gelişmeleri anlatılırken konu anlatımı belki de dört – beş ders saatini alır. Testlere geçtiğinizde çözdüğünüz sorularda şu hissi yaşarsınız: “Hımm bunu hatırlıyorum, konuda görmüştük.”

Matematik dersinde ise konu anlatım âdeta bir taslak gibidir. Bir matematik konu anlatımında en çok karşılaştığımız tepki şudur: “Eheheh hepsi bu kadar mıydı?” İşin bu kısmında genelde yersiz bir kendine güven hâli vardır. Diyelim ki köklü sayılar konusunu çalıştınız, formülleri not ettiniz, her formülle ilgili az miktarda örnek soru gördünüz. Konu çalışırken içinizden geçirdiğiniz şeyi biliyorum: “Hımm kolaymış.” dediniz. Devamını da biliyorum: Kendinizi denemek için bir soru bankasını açıp köklü sayılara benzediğini düşündüğünüz bir soruyu açtınız ve yapamadınız. İçinizden geçen soruyu da biliyorum: “Eee niye yapamadım şimdi ben bunu?” Sebebi şu: Çünkü yeterince çözümlü örnek görmediniz. Konu anlatım, işin 8’de 1’lik kısmıdır. Bir buz dağı gibi düşünün. Bütüne baktığınızda elinizde olan “1” aslında hiçbir şeydir ama olmazsa da olmazdır. Çünkü çözümlü sorular için o küçük konu anlatım kısmı temeldir. Temeli attıktan sonra üzerine çözümlü sorularla kat çıkıyoruz. Yani konu anlatım aslında çözümlü sorularla devam ediyor. İşte bu yüzden sanal matematik kitabımızda DERS dosyalarını bitirdiğinizde o dersle ilgili yüzlerce çözümlü soru tipi öğreten TEST dosyalarını bitirmenizi istiyoruz. Sistemin en önemli artısının bu anlaşılır, detaylı ve yeterli miktardaki çözümlü sorular olduğunu söylemiştik. Belirtildiği şekilde dosyaları bitirdikten sonra kendinizi bir soru bankasında deneyin. Bakalım sonuç yukarıdaki gibi mi olacak? İlk kez bir matematik problemi çözebildiğini ve sevinçten zıpladığını ifade eden birçok öğrencim oldu. Deneyin.

 

SORU:5

Diyelim ki sisteminizi satın aldım. Sanal matematik kitabı için uygun olan çalışma stratejisi nedir? Hangi çalışma şekli ile daha fazla verim alırım? Matematik korkum var, nasıl yenebilirim?

Her ders gibi matematik dersi de basitten karmaşığa, kolaydan zora sıralanmıştır. Bu sebeple konular ve testler her aşama atlanmadan sırası ile çalışılmalıdır.
Her aşamada ders ve test dosyası bulunduğunu belirtmiştik.
Ders dosyası bitirildikten sonra sıkça yapılan hata test dosyasındaki testleri bitirmeden sıradaki konuya geçmektir. Doğrusu; her konudan sonra ilgili konunun testlerini bitirmek, soru tiplerini görmek ve böylece konuyu pekiştirmektir. Sistemin esprisi konu anlatımla beraber bol soru çeşidinin kolaydan zora sıralanmasıdır. İlgili konuyu sorularla pekiştirmeden bir sonraki konuya geçmek, öğrenmede kalıcılığı azaltmaktadır. Bu da yeni konuyu öğrenmede zorlanmamıza sebep olmaktadır. Bu sebeple ilerleyen konularda çoğu zaman pes etmeler, kopuşlar yaşanır ve matematikten korkmaya başlarız. Matematik korkusunun nedenleri tam olarak bilinmese de bu sebebin genetik olmadığı kesindir.

Kaynak

İlgili kaynakta da görüyoruz ki bu korku yanlış öğretmen, yanlış materyal, yanlış çalışma şekli ile edindiğimiz bir kaygı hâlidir ve bu durum çözümsüz değildir. Matematikten korkmaya başladığımız ilk günü muhtemelen hatırlayamayız ama çoğu zaman sebep sadece kendimizle ilgili değildir. Doğru materyal ve çalışma şekli ile siz de başardığınızı fark edeceksiniz. Başarıyı tatmak, çok sevdiğiniz bir yemeği yediğiniz ilk gün gibidir. O gün ilk kez ısırdığınız o şeyi sevdiğinizi fark etmişsinizdir. Bu materyalle başarıyı tadacağınızı vadediyoruz. Yapmanız gereken tek şey bir ısırık almak.
Bir diğer mesele de şudur: Gerek konu çalışırken gerek soruları çözerken kavrama düzeyinde bir öğrenme gerçekleştirmek için defter tutmanın faydasını tecrübe ettik. Güzel bir defter, hatırlama ve kavrama için olmazsa olmaz bir figürandır. Başlıkları, önemli formülleri bir hatırlatıcı şeklinde sizin özetlediğiniz bir defter; bilişsel basamakta bilgi düzeyinden kavrama düzeyine erişmenize yardımcı olacaktır. Bu bakımdan bir adet konu anlatım defteri, bir adet de soru çözüm defteri tutulmasında fayda var.

Bakınız: Bloom taksonomisi – kavrama basamağı

Çoğu zaman yapılan bir diğer hata da test kısmına geçtikten sonra ekrana gelen sorunun çözümünü bulmada yeterince çaba harcamadan hazır çözümüne hemen bakmaktır. Yeterince çabaladığınızı ve buna rağmen çözüme ulaşamadığınızı düşünüyorsanız çözüme bakmalısınız. Sistemin çözüm seçeneği son çare olarak kullanılmalıdır. Bununla birlikte sorunun cevabını doğru bulmuş olsanız bile “daha pratik bir yolu olabilir.” diye düşünerek sistemin çözümünü de incelemelisiniz.
Bu şekilde tüm testleri bitiriniz.
Mesela 1. aşamada 500 den fazla sorunun çözümünü öğreneceksiniz.
En kolay konuda bile bu kadar test sorusu hazırlamamın sebebi çok fazla soru çeşidinin olmasıdır. Ne kadar çok soru çeşidi ile muhatap olursanız karşılaştığınız yeni sorularda o kadar başarılı akıl yürütmelerde bulunursunuz.

 

 

SORU:6

30 aşamadan oluşan sistemin aşamalarının ayrı ayrı fiyatları nasıldır?

Bu sistem bir bütündür. Örneğin 5 nolu aşamayı anlamak için 1,2,3,4 nolu aşamalar bitirilmiş olmalıdır. Yani aşamalar sırasıyla bitirilmiş olmalıdır. Aksi hallerde gerekli fayda sağlanmıyor.  Ayrıca sisteme SORU-5 in cevabındaki gibi çalışmalısınız. Kısaca sistem parça parça satılmıyor. Bir bütün halde satılıyor.

 

 

SORU:7

Sisteminizi nasıl satın alabiliyoruz?

Soru-2 nin cevabından öğrenmiş olmalısınız ki bu sistemde bütün konular ve 8500 adet soru çözümü sunum şeklinde çok ayrıntılı şekilde çözülmüş bulunmaktadır.

Yaklaşık 400 saatlik özel dersten bile daha etkili bir öğrenme imkanı sunmaktadır.

İşte bu özelliklere sahip olan istemimizin ücreti 1500 liradır.

Sipariş vermek için yapmanız gereken tek şey  0 506 417 19 45 nolu telefonumuza

Adım soyadım ……………………….….. dır.

Sanal kitabı satın almak istiyorum.

cümlelerini mesaj atmaktır. Mesajı gönderdiğiniz günün akşamı 20.00 ile 23:00’arasında  sizi ararız ve sanal kitabı bilgisayarınıza indirmiş oluruz. Bu saatler arasında bilgisayarınıza yakın bir ortamda olmalısınız. Görüyorsunuz ki ödeme yapmadan önce sisteme sahip oldunuz değil mi?

Sistemin ücretini sisteme sahip olduktan sonra ödeyeceksiniz. Ödemeyi hangi hesaba yapacağınızı sistemi indirmenizi sağlamak için sizi aradığımızda cep telefonunuza mesaj olarak atmış olacağız. Siz de mesajla size gönderilen hesap numaramıza sistemin ücreti olan 1500 lirayı havale edeceksiniz.

Ayrıca  WinRar ve PowerPoint programları bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Çünkü bu iki program bilgisayarınızda olmadan sanal kitap bilgisayarınıza kurulamıyor. Bu durumu önemle hatırlatırım.

HASAN YENİYIL