SİPARİŞ HATTI

.

Sanal Matematik kitabının ücreti 160 liradır.

Kitabımız yaklaşık 400 saatlik bir çalışmayla bitmektedir.

Ve özel dersten bile daha etkili bir öğrenme gerçekleştirmektedir.

Yani saatlik çalışmanıza karşılık sadece 40 kuruş ödemiş olmaktasınız.

Eğer sanal kitabımızı beğenmiş iseniz ve dahi sipariş vermek isterseniz öncelikle

Tatiller dahil günün herhangi bir saatinde ZİRAAT BANKASI ATM makinelerinden birine gidiniz ve

.

.

Kart filan takmadan 160 lira parayı aşağıda anlattığım şekilde havale ediniz.

1) GİRİŞ tuşuna basınız.

2) PARA GÖNDERME kısmına basınız.

3) HESABA HAVALE kısmına basınız.

4) Gelen boşluğa kendi T.C NUMARANIZI yazınız ve GİRİŞ tuşuna basınız.

5) Gelen boşluk telefon numaranızı yazmanızı isteyecek. İşte o kutunun içine cep telefonunuzu yazınız.

6) Gelen ekran para göndereceğiniz kişinin hesap numarasını isteyecek. İşte o kutunun içine 0036 4136 9903 5002 numaralarını yazınız ve GİRİŞ tuşuna basınız.

7) Gelen ekran kaç para göndermek istediğinizi soracak. İşte o kutunun içine 150 yazınız.

8) Sonrada ekrana bazı şıklar gelecek. Gelen şıklar bu parayı niçin gönderdiğinizi soracak. Siz DİĞER yazan seçeneğe ait tuşa basınız.

9) Sonra makinenin haznesi açılacak. Açılan haznenin içine 160 lira yerleştiriniz.

10) Sonrasında gelen ekrandaki kutunun içine sizin cep telefonunuza gelen şifreyi yazınız ve GİRİŞ tuşuna basınız.

11) Makine işlemi bitirdikten sonra bozuk para kısmından bir miktar para üstü verecek. Bu parayı almayı unutmayın. Yani havale parası benden olmuş oluyor.

12) Havale işlemini yapmış oldunuz.

13) Sonra cep telefonunuzun mesaj hanesine Adım soyadım ……………………….… dır. 150 lira gönderdim. Parolamı gönderiniz.” cümlesini yazıp benim telefonum olan 0 506 417 19 45 numaraya mesaj atınız.

14) Gönderdiğiniz bu mesajdan en geç 1 saat içinde sizin cep telefonunuza bir parola göndermiş olurum. İşte size gelen bu parola ile sanal kitabı bilgisayarınıza indirmek için 

TIKLAYINIZ

15) Eğer; havalenizi internet bankacılığı üzerinden iban numarama göndermek isterseniz iban hesabım ZİRAAT BANKASI-TR 9200 0100 0036 4136 9903 5002-HASAN YENİYIL şeklindedir. 

.

.

 

.

SORU:1

Sanal kitabınıza nasıl bir çalışma şekliyle çalışmamızı önerirsiniz? 

.

Sistem 30 aşamadan oluşmaktadır. Önce 1.aşama klasörünü bitirmelisiniz. Bu 1.aşama klasörünü açtığınızda karşınıza iki tane power point dosyası çıkacaktır. Birinin adı DERS adında bir dosyadır. Diğerinin adı ise TEST dosyasıdır. Önce DERS yazan dosyayı bitirmelisiniz. Ve bu bitirme işini yaparken gelen her şeyi defterinize yazarak çalışmalısınız. Başlıkları renkli kalemle yazmalısınız. Özel formülleri de renkli kalemle yazmalısınız. Ekrana soru geldiğinde önce siz bir cevap bulmalısınız. Sonra sağ oka basa basa ilerleterek çözümünü anlamalısınız. Ondan sonra defterinize yazmalısınız. Bu DERS dosyasının tamamını defterinize yazarak bitirmeniz çok önemlidir. Çünkü TEST dosyasını bitirirken bu deftere bakmak serbest olacak. Yani çok güzel bir defter oluşturmanız size çok faydalı olacaktır.

Artık bu DERS dosyasını defter tutarak bitirdiniz ise şimdi TEST yazan dosyayı açıp oradaki testleri çözmeye başlayabilirsiniz. Bir tane daha defteriniz olsun. Bu defteriniz test çözüm defteri olacaktır. Şöyle bir yöntemle test dosyasını bitirmelisiniz. Önce TEST-1 kısmını bitiriniz. Sonra TEST-2 vesaire sırayla ilerleyiniz. Çünkü testler kolaydan zora doğru gitmektedir. Diyelim ki TEST-1 kısmını çalışıyorsunuz. Sağ oka bastınız ve soru geldi ekrana. Artık sağ oka basmayın. Kendiniz bir cevap bulun. Bu esnada DERS dosyasını tuttuğunuz deftere bakmak serbesttir. Süre tutmuyorsunuz. Karalama olarak TEST için olan defterinizi kullanacaksınız. Diyelim ki ilk soru için bir cevap buldunuz. Şimdi sağ oka basın. Cevabının ne olduğu gelecek ekrana. Eğer cevabınız doğru ise sevinin. Ama yine de benim yaptığım çözümü inceleyin. Kim bilir? Belki de ben daha kolay yoldan çözmüşümdür. Benim çözüm şeklim daha pratik geldi ise bunu kendinize adapte edin. Uzun yolunuzdan vazgeçin. Diyelim ki bulduğunuz cevap doğru çıkmadı. Hemen sağ oka basarak ilerleyipte çözümünü incelemeyin. Biraz daha üzerinde çalışın. Nerede hata yaptığınızı düşünün. En sonunda sağ oka basarak ilerleyin ve çözümünü öğrenin.

İşte bu şekilde bu şekilde tüm testleri bitiriniz. Mesala 1.aşama dosyasında 500 den fazla soru ve çözümü öğreneceksiniz. En kolay konuda bile bu kadar test sorusu hazırlamamın sebebi şudur. Genelde bu konu kolay denir geçilir ama çok fazla soru çeşidi vardır. Ve bütün sınav çeşitlerinde bu aşamadan 6 veya 7 soru çıkar. Yani bu 1.aşamayı hakkını vererek bitirmeniz çok önemlidir.

Bu anlattığım şekilde tüm aşamaları bitirmelisiniz. Aşamaları sırasıyla bitiriniz. Aradan bir aşama seçmeyiniz. Çünkü önceki aşamalardaki bilgiler ve soru tipleri öğrenilmez ise sonraki aşamalardaki öğrenme olayı ideal seviyede olmaz.

Değerli öğrenci; eğer bu dediğim şekilde sanal kitabımı bitirirseniz evde kendi kendinize özel dersten bile daha etkili biçimde matematiği severek anlayarak öğrenebilirsiniz. Sistemde çözümü olmayan soru yoktur. Eninde sonunda öğrenirsiniz. Açıklarınızı kapatırsınız. İşte size her şeyin çözümünün en ayrıntılı olarak yapıldığı bir kitap. Sanal Matematik Kitabı. Bu kitabı satın aldığınızda sadece indirme işlemi yaparken internet gerekmektedir. İndirdikten sonra internetle işiniz kalmaz. Sadece bilgisayarınızda win-rar ile power point programlarının olması yeterlidir.

Fakat satın aldıktan sonra bir kopyasını bir flash belleğe kopyalayınız. Bilgisayarınız göçerse buradan masa üstüne aktarırsınız. Sonraki aylarda hocam bilgisayarım çöktü bana bir daha parola gönderir misiniz filan demeyiniz. Kabul edilmeyecektir.

Şunu da söylemeliyim. Ben bu sistemi uzun yıllar çalışarak bitirdim. Size göre bu sanal kitap sadece bir klasördür. Kopyalanması 5 saniyedir. Fakat benim için yıllarca süren bir emektir. Satın aldığınızda başkasına vermeniz halinde hakkımı helal etmediğimi bilmenizi isterim. 

.

SORU:2 

Anlaşıldığı kadarıyla bu sistem video gibi değil. Konuşan biri yok. Dosyayı açınca önce boş bir ekran geliyor. Sonra klavyedeki ”sağ oka” veya ”enter” tuşuna basa basa yeni bilgiler geliyor ekrana. Yani her hamleyi görmek için illaki ”sağ oka” veya ”Enter” tuşuna basmak gerekiyor. Bu ise öğrenciye yorucu gelmez mi? Video şeklinde olsaydı daha iyi olmaz mıydı?

.

Ben istedim ki öğrenci aktif olsun. Her hamleyi ekrana kendi getirsin. Her değişimi takip etsin. Bu ise POWER POİNT programıyla oluyordu. Yıllar önce bunu uyguladım. Müthiş öğrenme örnekleri gördüm. Bu yüzden böyle yaptım.

.

.

SORU:3 

Ben matematiği bir türlü sevmiyorum. Neden bir türlü sevemiyorum? Çok zor ve anlaşılmaz geliyor bana. Acaba ben geri zekalı mıyım? Ya da bu alanda yeteneğim mi yok? Anlayan nasıl anlıyor? Bu konudaki yorumunuzu öğrenebilir miyim?

.

İnsan bir şeyi neden sevmez? O şeyi anlamadığı için sevmez. Anlıyor olduğunda ise büyük zevk alır. Peki insan matematiği neden anlamaz? Sistemli çalışmadığı için sevmez. Yani şunu demek istiyorum. Diyelim ki matematiği öğrenmek için öncelik sırasına göre bilinmesi gerekenler a , b , c , d , e , f olsunlar. Şimdi şöyle oluyor. Öğrenci a ve b yi bilmediği halde malesef c yi öğrenmek istiyor. Tabi olmuyor. Sonra da ben niye falan filan diyor. İşte sanal matematik kitabının aşamaları bu sırayı aşama aşama vermiş. Baştan başlayıp aşamaları bitire bitire ilerlediğinizde matematiği sevmeye ve öğrenmeye başlamış oluyorsunuz.

.

.

SORU:4

Konu anlatımı olan kitapları bitiriyorum. Oradaki şeyleri ve soruların çözümlerini anlıyorum. Test çözerken yapamıyorum. Acaba konu anlatımındaki sorular çok kolay da testler zor olduğundan mı yapamıyorum? Yoksa neden böyle oluyor?

.

Diyelim ki köklü sayılar konusunu çalıştın. Konu anlatım formüllerini yazarak öğrendin. Her formülle de ilgili 3 er tane örnek soru öğrendin. Kolay geldi. Sonra direkt test çözmeye başladın ve güm. Bir türlü yapamıyorsun. Neden? Çünkü yeterince çözümlü örnek çözmedin. İşte bu yüzden sanal matematik kitabımızda konu anlatımı yapılan DERS dosyalarını bitirdiğinde o dersle ilgili yüzlerce çözümlü soru tipi öğreten TEST dosyasını bitirmenizi istiyoruz. Nedenmiş şimdi anladınız mı? Yeterince çözümlü örnek soru çeşidini beyninize materyal olarak vermek için böyle yaptık. Yani sanal matematik kitabını bitirmek demek çok ciddi düzeyde olayı halletmek demektir.

.

.

SORU:5

Sanal kitabın örneğin trigonometri bölümünü bitirmek istiyorum. Fakat önceki aşamaları bitirmedim. Acaba anlayabilir miyim?

.

Tabi ki en baştan başlayarak ilerlemiş olsaydınız daha iyi anlardınız. Ama eğer yazılınız var ise yapacak bir şey yok. Buradan çalışarak açıklarınızı kapatabilirsiniz. Öğrendiğiniz kârdır. Hele kesin zayıf alacaksanız kesinlikle bu trigonometri dosyasını bitiriniz. Yazılıdan iyi bir not almanıza çok ciddi katkı sağlayacaktır. Bu dediğim olay her konu için geçerlidir.

.